پسر خورشید در تهران درخشید

توسط هواداران - چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - موسیقی ایران

کنسرت لئو روخاس برای اولین بار در ایران برگزار شد.
به گزارش مجله هواداران، لئو روخاس معروف به پسر خورشید در 7 و 8 فروردین 97 به روی صحنه رفت. او که برای اولین بار در ایران اجرا داشت در برج میلاد برای هوادارانش خاطره ای بسیار زیبایی را ثبت کرد.
پسر خورشید، Leo Rojas  این نام از رسوم معاشرت اسپانیایی بهره میگیرد: نام اول یا پدرتSantillia است و نام خانوادگی دوم یا مادری Rojas است.
خوان لئوناردو سانتیلیا روجاس زاده 1984 است که از اکوادور پانلوفیستی است و در فصل پنجم تلویزیونی Das Supertalent، نسخه آلمانی از نبوغ انگلیس، موفق به کسب پیروزی شد.


لئو روخاس نوازنده ساز پن فلوت و فلوت همراه با "سیلویو دانزا" خواننده آلمانی و چندین نوازنده آلمانی در نوروز سال 97 اجرای خود را به روی صحنه بردند که با استقبال بی نظیری از سوی هواداران ایرانی برخوردار شد. لئو روخاس اولین باری بود که اجرا در ایران را تجربه می کرد او در ابتدای این کنسرت با زبان فارسی گفت:"سلام تهران"
سپس ادامه داد: از اینکه به شهر بسیار زیبای شما آمده ام خیلی خوشحالم. این اولین اجرای من در ایران است و امیدوارم شما از آن لذت ببرید.» او که از تشویق های پی در پی مردم به وجد آمده بود، بارها به زبان فارسی و با صدای بلند گفت: «متشکرم تهران»


بخش دیگری از این اجرا به آواز سیلویو دانزا اختصاص داشت. او سه قطعه مشهور را که برای مخاطب ایرانی هم گوش آشنا باشد، آماده کرده بود که پس از اجرا با استقبال مردم مواجه شد. لئو روخاس اما تمایل داشت، باز هم به مخاطبان ایرانی اش ابراز احساسات کند و در سخنانی گفت:
"امیدوارم متوجه انگلیسی صحبت کردن من بشوید. آنچه من می گویم از زبانم بر نمی آید. این ها که می گویم نجوای قلب من است. درست است که هم اکنون در تهران هستم اما سفر من به تهران درست از زمانی آغاز شد که پیشنهاد اجرا در کشور شما به من داده شد. من از همان روز تهران بودم و به راستی خودم را در ایران احساس می کردم. به راستی که من امشب به آرزو و رویایم رسیدم." 


لئو روخاس متولد ۱۹۸۴ در اکوادور است. این موزیسین در فصل پنجم مسابقه استعدادیابی Das supertalent پیروز شد و بعد از آن به شهرت زیادی دست پیدا کرد و با آثارش در نقاط مختلف دنیا روی صحنه رفت. محیط زیست و ارتباط میان اجزای سازنده طبیعت نظیر خورشید و خاک و آب و… از جمله موضوعات آثار و کنسرت‌های لئو هستند و او معمولاً با استایل سرخپوستی کارهایش را معرفی و اجرا می‌کند. لئو تجربه اجراهای خیابانی در کشور آلمان را نیز دارید که این موضوع نیز به شهرت او افزود.
لئو روخاس که اصالتا اهل اکوادور است اما زندگی در اسپانیا و آلمان را هم تجربه کرده است، با لباس های بومی که در واقع پوشش سرخ پوست های آمریکای جنوبی است، روی صحنه آمد و اجرای خود را با افکت های صوتی از طبیعت مثل صدای سم اسبان و صدای پرندگان رها آغاز کرد.
در این اجرا چند نوازنده آلمانی نیز لئو روخاس را همراهی کردند. این در حالی بود که او برای اجرایش صرفا به اجرای موسیقی بسنده نکرده و از پرفورمنس نیز برای اولین کنسرتش در تهران بهره بود.
پرفورمرهای گروه نیز در حین اجرای قطعات روی صحنه آمدند تا جذابیت بصری نیز برای مخاطبشان اجرا کنند.
لئو روجاس کنسرت پسر خورشید
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...