یک آلبوم غافلگیر کننده از کلدپلی؟

توسط هواداران - سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - موسیقی جهان

به گزارش مجله هواداران،کارگردان مستند Oasis: Supersonic که اعضای گروه را از دانشگاه می شناسد به تازگی فیلم Coldplay: A Head Full of Dreams را منتشر کرده است که داستان بیست ساله گروه را از دید بسیار نزدیک و پیشتر دیده نشده به تصویر میکشد. گروه بیشتر زمان سال گذشته را در سکوت به سر برد، اما به نظر میرسد که در سال 2019 به استدیو باز خواهند گشت.
وایت کراس می گوید: «آن‌ها در حال حاضر در تعطیلات به سر میبرند و به نوعی یک سال به استراحت پرداختند. تا بحال چنین کاری را نکرده بودند. نمی دانم می توانم کریس (Chris) را یک معتاد به کار دانست یا خیر! ولی او عاشق کاریست که انجام می دهد، چه داخل استدیو چه خارج از آن، روزی سه تا چهار آهنگ می نویسد. امسال تصمیم گرفتند که به خودشان استراحت بدهند و تا جایی که می دانم کاری نکرده اند، اما برای سال آینده برنامه هایی دارند هرچند که هنوز قطعی نشده است.»


زمانی که از وایت کراس در مورد برنامه گروه برای آلبوم هشتم پرسیده شد وی در پاسخ گفت: «من چند مورد از آن‌ها شنیدم و حتی تکه‌هایی فیلم کوتاهی هم گرفتم که در موردش صحبت می‌کردند، اما فکر نکنم اجازه داشته باشم که چیزی بگویم، اما جالب هستند. آن‌ها گروه موفقی بوده‌اند تا جایی که راویانی که در جراید از آن‌ها می‌نویسند، می‌گویند: «آن‌ها در جای درست قرار دارند.» چه آن‌ها را دوست داشته و چه نداشته باشید، هر آلبومشان یک تجربه جدید و مجزا از باقی آلبوم‌هاست. درست مثل گروه ریدیو هد Radiohead. هنوز آلبوم Kid A را ننوشته‌اند که خیل طرفدارانشان می‌گویند که "این دیگه چیه؟"، اما احساس می‌کنم اگر از نخستین آلبوم تا همین آخری را گوش کنید می‌بینید که نتیجه غیرقابل‌پیش‌بینی نیست. آن‌ها همواره می‌خواهند خودشان را به چالش بکشند و دیگران را غافلگیر کنند، برای همین دلایل هم هست که با فردی مانند برایان انو (Brian Eno) کار می‌کنند. از همین جهت مطمئنم کار بعدی‌شان مردم را غافلگیر خواهد کرد.»
وی در ادامه افزود: «بعد از هر آلبوم، حس خالی شدن می‌کنند. کریس همیشه حس می‌کند که "اوه، دیگه تموم شدیم و گروه دیگه چیزی برای گفتن نداره.". به‌مرور اما همه‌چیز جمع می‌شود و برای اتفاقات پیش رو هیجان‌زده می‌شوند.»
در همین میان گروه نیز از انتشار فیلم آلبوم تور جهانی A Head Full Of Dreams خبر داده که محوریت اصلی آن بخش‌های پایانی این تور است. پکیج Butterfly Package از اجرای زنده بوینس آیرس در تاریخ 7 دسامبر منتشر خواهد شد.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...