گروه رستاک افغانستانی خواند

توسط هواداران - دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - رستاک حلاج

سومین قطعه از گروه موسیقی رستاک به عنوان یکی دیگر از تولیدات پروژه «در خانه بی مرز»، منتشر شد.

سومین قطعه از مجموعه موسیقایی «در خانه_بی‌ مرز» از سوی گروه موسیقی رستاک منتشر شد. طبق تجربه ای که از دو قطعه قبلی این پروژه فرامرزی داشته ایم طبیعی است که در قطعه سوم نیز موسیقی یکی دیگر از کشورهای همسایه، مورد نظر رستاکی ها قرار بگیرد، از همین رو و با توجه به ماهیت بین المللی پروژه در خانه_بی مرز، در گام سوم نوبت به موسیقی کشور افغانستان رسیده است. گروه رستاک از دل دنیای پر رمز و راز موسیقی افغان ها، قطعه خاطره انگیز «لیلی جان» را انتخاب کرده است.

آهنگی که نه تنها افغان ها، بلکه اکثر فارسی زبانان و فارسی دانان نیز حس نوستالژیکی نسبت به آن دارند و با شنیدن این قطعه ناخودآگاه به حال و هوای دهه های ۶۰ و ۷۰ شمسی می روند. البته باید خاطر نشان کرد که حضور مهاجرین افغان در ایران باعث تعاملات فرهنگی بین این دو ملت کهن شده است. موسیقی نیز از این تعاملات بی بهره نبوده و یکی از خاطرات مشترک بین ملت افغانستان و ملت ایران همین قطعه «لیلی جان» است که خصوصا در سال هایی که این کشور درگیر نزاع داخلی بود در ایران بسیار خوانده و شنیده شد. اما طبق آن چه از گروه رستاک سراغ داریم باید منتظر تنظیمی متفاوت و خلاقانه باشیم چرا که این خلاقیت و نوآوری (در عین احترام به اصالت آثار و حفظ اصول و قواعد فرهنگی آن ها) تبدیل به رسم حرفه ای این گروه باسابقه موسیقی شده است و همین امر موجب گردیده تا انتظار شنیدن اثری نوستالوژیک و در عین حال همراه با خلاقیت رستاکی ها را داشته باشیم. سیامک سپهری مانند سایر آثار رستاک، سرپرستی گروه را در روند تولید این قطعه نیز بر عهده داشته است، فرزاد مرادی هم آواز «لیلی جان» را خوانده است.

همه نوازندگان گروه نیز در تولید این قطعه همکاری کرده اند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است؛ سیامک سپهری: تار فرزاد مرادی: بم تار اکبر اسماعیلی‌پور: تار دینا دوستی: کمانچه و کمانچه آلتو یاسمن نجم‌‌الدین: قانون حامد بلندهمت: سازهای بادی مجید پوستی: سازهای کوبه ای بهزاد مرادی: سازهای کوبه ای امید مصطفوی: سازهای کوبه ای پریسا اینانلو: سازهای کوبه‌ای در این اثر هنرمندان مهمان، کبیر معصومی(هارمونیه و آواز) و محمود بارانی (طبلا) -اهل کشور افغانستان-، دارا دارایی (گیتار بیس) و ترگل خلیقی (رباب) نیز گروه رستاک را همراهی کرده و در تولید این قطعه همکاری نموده اند.


گروه موسیقی رستاک پروژه «در خانه بی مرز»
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...