کنسرت کلایدرمن و کیتارو در ایران برگزار می شود؟

توسط هواداران - دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - موسیقی ایران - موسیقی جهان

به گزارش مجله هواداران، بعد از لغو شدن کنسرت کیتارو در ایران به دلیل توضیح ندادن تهیه کنندگان این کنسرت حاشیه های زیادی در اینباره به وجود امد همچنین حواشی زیادی در مورد برگزاری کنسرت کلایدر من شنیده شد در این گزارش مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این حواشی پایان می دهد.
ریچارد کلایدر من پیانیست فرانسوی که تاکنون بیش از ۱۲۰۰ ملودی ضبط کرده‌است و با فروش بیش از ۸۰ میلیون نسخه دارای ۲۷۰ صفحهٔ طلایی و ۷۰ صفحهٔ پلاتینیوم است قرار بود در روزهای نخستین تیر ماه به روی صحنه برود. ولی خبرهای از برگزاری کنسرت این نوازنده در سرزمین اشغالی به گوش رسید که همین باعث شد تا زمزه هایی از لغو کنسرت او شنیده شود.
علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت:" درباره حضور ریچارد کلایدرمن در ایران حاشیه سازی هایی شده که لازم است در این جا توضیحاتی دهم. روال ما در صدور مجوز چه در بخش کنسرت های داخلی و چه در بخش کنسرت های خارجی یک روند مشخص را طی می کند.
 
وی افزود: در بحث محتوایی و موسیقایی، اگر آثار باکلام باشد ما روی کلام حساسیت خواهیم داشت و در بخش موسیقی بی کلام نیز شورای تخصصی درباره محتوا اظهارنظر خواهد کرد، ولی در حوزه صلاحیت های فردی ما نمی توانیم اظهارنظری داشته باشیم و باید از مراجع ذی صلاح استعلامات لازم را دریافت کنیم. اصلا قانون هم به ما اجازه نمی دهد که ما درباره هویت و سابقه فردی ورود کنیم.


 
مدیر کل دفتر موسیقی درباره ریچارد کلایدرمن و حضورش در ایران توضیح داد: باید تاکید کنم که ما از مراجع ذی صلاح استعلام گرفتیم که نتیجه استعلامات مثبت بود. درباره مباحثی مبنی بر این که آقای کلایدرمن با رژیم صهیونیستی همکاری هایی داشته است هم باید توضیح بدهم، مدیر برنامه وی اطلاعیه ای صادر کرده و گفته است که هیچ مناسبت خاصی با رژیم صهیونیستی ندارند.
 
ترابی درباره لغو کنسرت کیتارو نیز گفت: تمام مراحل مربوط به دریافت مجوز کنسرت کیتارو طبق روندی که در ابتدای صحبت هایم به آن اشاره کردم، طی شد. البته بعد از این که مجوز کنسرت صادر شد، خود گروه با توجه به فرصت اندکی که برای بلیت فروشی داشتند و همچنین تاخیر در صدور روادید به این جمع بندی رسیدند که کنسرت به وقت دیگری موکول شود.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا خارج شدن آمریکا از برجام تاثیری در لغو کنسرت کیتارو داشته است یا خیر، گفت: من در این باره بی اطلاع هستم. این که گروه تحت تاثیر این ماجرا قرار گرفته است یا خیر را نمی دانم، اما لازم است تاکید کنم از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد اشکالی برای برگزاری کنسرت گرفته نشد و ما هر گونه همکاری را که در این زمینه باید انجام می گرفت، انجام دادیم.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...