کاوه یغمایی اینبار با گروه نوازنده های کانادایی رو صحنه رفت

توسط هواداران - سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - موسیقی ایران

کنسرت کاوه یغمایی 17 و18 اسفند ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران اجرا شد.
به گزارش مجله هواداران، در این کنسرت علاوه بر اجرای قطعاتی از سه آلبوم اخیر کاوه یغمایی همچون «تردید»، «جاده»، «کوچه»، «منشور»، «پنجه‌های آواز»، «زخمی» و «خاطره بازی»، قطعاتی از آلبوم جدید کاوه یغمایی با نام «مرد عنکبوتی» را نیز اجرا کرد.
کاوه یغمایی مدتی ست در کنسرت هایش هوادارانش را سورپرایز می کند، او از مرداد امسال دز هر کنسرتی که به روی صحنه برده است ، گروهی از نوازندگان خبره موسیقی راک را با خود همراه کرده است.


در این کنسرت با گروهی از نوازندگانی به اجرا پرداخت که ده سال پیش با کاوه یغمایی در کانادا به روی صحنه می رفتند.هدف ده سال پیش این گروه اجرایی در ایران بوده که بالاخره اتفاق افتاد. دیوید اسپایدلDavid Spidel) ) نوازنده گیتارباس و برایان پالسنBrian Poulsen) ) نوازنده گیتار الکتریک در این کنسرت بودند که سال‌ها در کنار هم ساز زده‌اند. نیلوفر فرزندشاد هم که یار همیشگی کاوه است با نواختن کیبورد توانست لحظات نابی را خلق کند و ساتگین یغمایی هم به عنوان بک‌وکال گروه را همراهی کرد. البته شِین گالاس (Shane Gaalaas) هم قرار بود درامر این کنسرت باشد که به خاطر پیش آمدن ناهماهنگی‌ها نتوانست خود را به ایران برساند و به این ترتیب نیما حمیدی در دقیقه نود جایگزین او شد. درامر جوانی که با این وجود توانست در کنسرت بدرخشد و با تکنیک و پاساژهایی که در هر میزان ارائه می‌کرد و پترن‌های متفاوتش قلب تپنده گروه بود. البته نیما پیش از این هم تجربه اضافه شدن دقیقه نودی به گروه را داشت و به این ترتیب در کنسرت بهمن‌ماه سیروان خسروی هم روی صحنه رفت.


اگر بخواهیم بیشتر درباره این نوازنده‌ها توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم نوازنده‌های جهانی که در کارنامه کاری آنها همکاری با هنرمندانی چون مالمستین، جو ستریانی، چد کروگر، جف کلمن و جنیفر باتن دیده می‌شود. نوازنده‌هایی که هر یک کاراکتر خاص خودشان را داشتند و در سولونوازی‌ها نیازی در به رخ کشیدن تکنیکشان نمی‌دیدند بلکه آن را حین اجرا، خرج می‌کردند.
گروه کاوه یغمایی -جدا از توانایی‌هایشان- به واسطه همین همکاری چند ساله، کاملاً با سلایق هم آشنا بودند و همین باعث شده بود هماهنگی زیادی بین گروه دیده شود و در نتیجه محصول موسیقایی خوشایندی به گوش مخاطب برسد. بعد از انتشار آلبوم «منشور» و همچنین کنسرت پیشین‌اش -که هشت ماه پیش برگزار شد- نقدهایی به کاوه یغمایی شد و برچسب حرکت به سمت مخاطب و موسیقی پاپ به او چسباندند اما یغمایی در این کنسرت تمام این برچسب‌ها را از خود جدا کرد و تصویر واضحی از موسیقی راک را برای مخاطبانش به نمایش گذاشت. الحق که طرفدارانش هم کم نگذاشتند و نشان دادند که گوش‌ها آماده شنیدن موسیقی راک و اصلاً موسیقی اینسترومنتال است، فقط آن‌طور که باید محصول درستی به گوششان نمی‌رسد.

این کنسرت به همت شرکت «صوت آوای هنر» به مدیریت محمد جلیل‌پور و مدیریت روابط عمومی علی نیکونیا برگزار شد و هنرمندانی چون سیروان خسروی، کاوه آفاق، پویا نیک‌پور، رضا تاجبخش، کامیل یغمایی، حسین غیاثی، میثم یوسفی، مونا برزویی، بابک میرزاخانی (گروه میرزا)، گروه آوان (میلاد و مهرزاد عسکری) و گروه ایوان (حسین شریفی، فواد غفاری و مصطفی مومنی) مهمان دو شب کنسرت کاوه یغمایی بودند.


کاوه یغمایی کنسرت
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...