پرواز هُمای کاخ نشین شد

توسط هواداران - سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - موسیقی ایران

به گزارش مجله هواداران، پنجاه و دومین اجرای اپرای حلاج از اول مرداد ماه ۹۸ در محوطه «حیاط هنر» مجموعه فرهنگی کاخ موزه نیاوران تهران روی صحنه خواهد رفت.
پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازیگر «اپرای حلاج» که طی یک سال این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ موزه سعد آباد، تالار وحدت و سالن ایرانیان و شهرهای دیگر از جمله تبریز، رشت و شیراز روی صحنه برده است درباره اجرای پیش رو گفت: تلاش ما بر این بود که مردادماه امسال مجدداً «اپرای حلاج» را در کاخ موزه سعد آباد به روی صحنه ببریم اما به دلیل عدم همکاری مورد انتظار، از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در کاخ موزه نیاوران اجرا خواهیم کرد. ضمن اینکه امسال با هزینه و امکانات حرفه ای بیشتر میزبان مخاطبان خواهیم بود.
همای اضافه کرد: تغییرات عمده این کنسرت بیشتر در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشی همچنین استفاده از مدرن ترین سیستم تری‌دی مپینگ (سه بُعدی)، ساخت، چیدمان استیج و سکوهایی که برای مخاطبان تعبیه شده، خواهد بود. ما بر این اساس چیدمانی مناسب و زیبا در نظر گرفته ایم که مخاطبان به خوبی بتوانند برنامه را مشاهده کنند.
وی افزود: ما بدون استفاده از سلبریتی ها ۵۲ شب «اپرای حلاج» را به روی صحنه برده ایم و قرار است که برای ۳۰ شب دیگر نیز در نیاوران در روی صحنه باشیم. این اجرا با دوازده نوازنده و یک همخوان و پانزده بازیگر و سماع گر تکرار خواهد شد. بر این اساس خواننده و بازیگر نقش اول پرواز همای و محمدحسین صفری نقش شبلی را ایفا خواهد کرد. این در حالی است که پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمی اسفندیار شاهمیر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپیده ی ابراهیم نژاد نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نیز طراح حرکات این اپراست.
این آهنگساز درباره نحوه شکل گیری این پروژه توضیح داد: سرگذشت غم انگیز حلاج روایت گر بخش مهمی از ساختار اجتماعی و تاریخی و فرهنگی ایران است که پرداختن به این سوژه برایم بیشتر از هر چیزی در دوره و روزگار امروز از اهمیت برخوردار است. من یقین دارم استقبال مخاطبان تنها دلیلی است که باعث شده اجرای اپرای حلاج را مجدداً به صحنه ببریم.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...