هنرمندان برای ماندن فرزاد طالبی نامه نوشتند

توسط هواداران - سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - موسیقی ایران

فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا  زمزمه های مبنی بر تغییر او از سوی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخی از محافل رسانه ای شنیده می شود.
به گزارش مجله هواداران، فرزاد طالبی در این مدت کاری خود در بسیاری از بخش ها نشر موسیقی را برای هنرمندان هموار تر از قبل کرده است شاید به همین دلیل بسیاری از تهیه کنندگان و هنرمندان فعال عرصه موسیقی  طی نامه ای سرگشاده از او حمایت کردند.
فرزاد طالبی در پاسخ به زمزمه های اخیر  مبنی بر تغییرات احتمالی مدیریت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان سال جاری بیان کرد: "بنده کارمند رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم و محل خدمتم را وزارتخانه تعیین می کند در نتیجه اگر قرار است اتفاقی در زمینه تغییرات مدیریت این دفتر بیفتد قطعا اطلاع رسانی های لازم از سوی منابع رسمی انجام می شود. در هرصورت امیدواریم حرکت رو به پیش موسیقی ایران که طی این سال ها اتفاق افتاده متوقف نشود چرا که سیاست های دولت تغییری نکرده و هرکسی که مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد باشد باید همین سیاست ها را دنبال کند."
وی همچنین در مورد دستاودهای خود طی این چند وقت اخیر گفت:" به اعتقاد من سال ۹۶ سال تحرک و رشد چشمگیر فعالیت های موسیقایی بود. ما در حوزه تک آهنگ ها که در حال حاضر جلوه اصلی فعالیت موسیقایی است نسبت به سال گذشته رشد چهار برابری را شاهدیم که هم نشان افزایش تولید در موسیقی ایران است و هم بیانگر توانایی دفتر موسیقی در مدیریت حجم عظیم درخواست ها است. همین وضعیت رشد را ما در «نماهنگ» و «کتاب گویا» هم مشاهده می کنیم."
طالبی با اشاره به تسهیل مقررات صدور مجوز در دفتر موسیقی اظهار کرد: این موضوع در سال جاری نیز ادامه یافت یعنی ما تقریبا در تمامی رویه های صدور مجوز تجدیدنظر و اصلاح داشتیم به اضافه اینکه موارد  مرتبط با مسایل روز در حوزه موسیقی نیز در سامانه ها اعمال شد. به عبارتی تمامی سامانه های مربوط به صدور مجوز در دفتر موسیقی مورد ویرایش و بازنگری قرار گرفت. آخرین کاری هم که تا پایان سال انجام خواهد گرفت حذف نامه نگاری فیزیکی مرتبط با  کتابخانه ملی است که از این  پس به صورت دیجیتال انجام می شود.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همانگونه که علاقه مندان موسیقی مستحضر هستند مدتی است که موسیقی بدون کلام نیازی به طرح در شورای موسیقی ندارد. از سوی دیگر برای اصلاح شیوه نامه اجرای صحنه ای، گروهی مامور بررسی و در صورت لزوم اصلاح موارد شده اند. در شورای شعر هم شاهد اتفاقات خوبی بودیم به این معنی که تغییراتی در روش کار انجام گرفت که علی رغم افزایش سنگین حجم کارها فضا به سمتی هدایت شد که با تلاش و همت اعضای محترم شورا روند بررسی کارها دقیق تر و تخصصی تر پی گرفته می شود.
وی اضافه کرد : آمارها نشان دهنده افزایش جدی فعالیت های دفتر موسیقی طی دوساله اخیر است. اقبال عمومی به موسیقی نکته ایست که دفتر موسیقی باید بتواند به آن پاسخ دهد و امیدوارم توانسته باشیم پاسخ مناسبی به درخواست های جامعه در حال تحول داده باشیم.
تعدادی از هنرمندان، تهیه کنندگان و ناشران فعال حوزه های مختلف موسیقی با ارسال نامه ای به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از عملکرد فرزاد طالبی در مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد حمایت کرده و خواستار تداوم آرامش و فضای تعامل دفتر موسیقی با هنرمندان شدند.
در متن نامه ارسالی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به امضای تعدادی از هنرمندان، ناشران و تهیه کنندگان فعال حوزه موسیقی رسیده، آمده است:
"جناب آقای دکتر سید عباس صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام/ احتراماً همانگونه که مستحضرید فعالیت در عرصه هنر موسیقی سال ها است که با چالش ها و مضایق متعددی مواجه بوده و هزینه های گزافی برای هنرمندان و مدیریت فرهنگی کشور ایجاد کرده است.
قطعاً یک مدیریت کارآمد، آگاه و متعهد به خواست عمومی به ویژه نخبگان جامعه، اصل و اساس مدیریت و گزینش های خود را پس از آسیب شناسی و تحصیل نظر اکثریت اهل فن و دلسوز که تجربیاتی در این عرصه داشته باشند قرار داده و برآیند نظرات و پیشنهادهای مفید و سازنده را سرلوحه مدیریت و برنامه ریزی قرار می دهد.
با گذری کوتاه بر عملکرد و محصول مدیریت چند دوره قبلی دفتر موسیقی وزارت ارشاد به خوبی این اصل هویدا است که مدیریت این دفتر بسیار حساس، ظریف و شکننده است و تعامل با هنرمندان این بخش نیازمند تعقل، تدبر و سعه صدر همراه با تجربه و خردورزی است و پس از نزدیک به یک دهه چالش و تنش در این حوزه چند سالی است که با مدیریت آقای فرزاد طالبی آرامش توأم با تعقل در این بخش حاکم شده است و این توفیق آنچنان مشهود و ملموس است که بخش مهمی از فعالان حوزه موسیقی را به حرکت وا داشته است.
این موضوع آنقدر روشن و مبرهن است که اخیراً در جلسه شورای عالی خانه موسیقی به ریاست استاد فرهاد فخرالدینی نیز این نکته به معاون محترم امور هنری تأکید و تصریح شده است. لذا امضاکنندگان این متن مصرانه از جنابعالی تقاضا دارند نسبت به حفظ آرامش و فضای مناسب تعامل دفتر موسیقی با هنرمندان از هر گونه اقدام مقتضی دریغ نفرمایند."
اسامی امضا کنندگان نامه به این ترتیب منتشر شده است:
حسام الدین سراج، علیرضا قربانی، محمد اصفهانی، سالار عقیلی، سهراب پور ناظری، همایون شجریان، رضا صادقی، سیروان خسروی، محمد علیزاده، زانیار خسروی، فرزاد فرزین، احسان حاجیان، رضا یزدانی، سعید شهروز، حجت اشرف زاده، گروه سون، فریدون آسرایی، شهرام شکوهی، امید حاجیلی، مهدی دارابی، امیرعباس گلاب، شهاب مظفری، عماد طالب زاده، بهنام بانی، مهدی مقدم، محمدرضا عیوضی، کامران رسول زاده، علی ثابت، حسین شریفی، یاحا کاشانی، نیما مسیحا، سعید عرب، مهدی مدرس، علی اصحابی، گروه بانوان پلاریس، محمدرضا مقدم، امید جهان، سید جلال هاشمی دهکردی، میلاد بابایی، ندیم عمرانی، امیر مولایی، شهاب بخارایی، کورش صنعتی، مهران مستی، هومن سزاوار، سعید سام ، حمید اسفندیاری، علیرضا اعتمادی، اشکمهر، منوچهر آزادی، محسن افشار، امیرحسین بی ریا، پویان بیگلر،سعید بنا زاده، محمد بکرانی، عرفان پرقوه، علیرضا تجویدی، رسول ترابی، علی تاجمیری، فرهود جلالی، مهدی جاور، ربابه جعفری، مهرداد جباری، اردوان جعفریان، کامران همت پور، زهرا همتی ، محمد علی چاوشی، کیارش حسن زاده، امیرحسین حمیدی، صدرالدین حسین خانی، محمد جواد حق بین، امید حاجیلی، پردیس حاجی زاده، مهرزاد خواجه امیری، سیروان خسروی، حمیدرضا خجندی، منیژه دنیا رودی، مهدی رفیعی، محسن رجب پور، علی رستمیان، محمد زارع، عبدالرضا زارعی، امیر سینکی، سلمان سالک، محمود سراجی، محسن سبحانی، مهدی سبوکی، امیر شهبازیان، حسین شکوفا، محمدعلی شکرگزار، فریبرز سفردوست، حمزه صحرایی، صادق صالحی، بهنام صفاریان، مجید طوسی، مهدی طالبی، علی عزیزی، علی عظیمی، علی عربی، کیوان عسگری پور، سعید عزیزی، مهدی عبدالوهاب، فرهاد فقیر، عاصمه میرفندرسکی، کامیار فانیان، رضا کریمی تبار، محمد مرشدی، ابوسعید مرضایی، مرتضی خوبانی، محمد نصرتی، میلاد لطیفی، افشین معصومی، غلامرضا میرزازاده، کیومرث مرادی، برادران ملک محمدی، مهدی میرزاباقریان، ذبیح مهدی زاده، مجید میرپویا، مهران مناشری، شاهد معین پور، حمید نوری فام، رضا ناصری، امین ناظری، مجتبی هنرور، مجیدیزدان پناه.


فرزاد طالبی هنرمندان وزارت ارشاد مجوز
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...