هزار صدای سنتی با بزرگداشت استادان مهندس خرم و اقبال آذر برگزار می‌شود

توسط هواداران - شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - سنتی

آخرین برنامه بخش مقدماتی موسیقی کلاسیک ایرانی هزارصدا، ساعت 18 دوشنبه پنجم اسفند برگزار می‌شود، تا آخرین گروه شرکت‌کننده در فینال هزارصدا، توسط کارشناسان و در حضور علاقه‌مندان موسیقی ایرانی انتخاب شود.

موسیقیدان و محقق شناخته شده و نوازنده چیره‌دست سه تار، بهداد بابایی در بخش آهنگسازی و نوازندگی، علی جهاندار، یکی از شناخته‌شده ترین آوازخوانان و مدرسان آواز کلاسیک ایرانی در بخش آواز، و شاعر، ترانه‌سرا، مجری و مدیر باسابقه و خوشنام موسیقی؛ سیدعباس سجادی، در بخش شعر کارشناسان این برنامه‌اند و به بررسی آثار و اجراهای گروه‌های شرکت‌کننده خواهند پرداخت. سه گروه جوان موسیقی ایرانی در بخش مسابقه این برنامه اجرا خواهند کرد.

این برنامه در روز پنجم اسفند برگزار می‌شود که روز تولد خواجه نصیرالدین توسی‌ست و به نام روز مهندس نامگذاری شده است، به همین مناسبت به زنده‌یاد مهندس همایون خرم تقدیم می‌شود و ویژه برنامه‌هایی هم برای این مناسبت در نظر گرفته شده است. یکی از این ویژه برنامه‌ها، اجرای دو اثر ماندگار استاد خرم با پیانوی فرزند ایشان مهندس امیرمحسن خرم و ویولن شاگرد ایشان وحید خرمی‌ست. برخی از اعضای خانواده استاد خرم نیز از جمله مهمانان ویژه این برنامه‌اند. همچنین سوم اسفند مصادف با سالروز درگذشت استاد ابوالحسن اقبال آذر است و به همین مناسبت، سبحان مهدی‌پور با همراهی نوازندگی سنتور حمیدرضا برزوی به یاد این خواننده صاحب سبک آوازهایی را اجرا خواهد کرد. مهدی‌پور پیش از این آلبوم «یادواره اقبال آذر» را منتشر کرده است. این برنامه نیز مانند اغلب دیگر برنامه‌های هزارصدا میان برنامه‌های جذاب دیگری هم خواهد داشت. این آخرین برنامه بخش سنتی هزارصدا در سال 98 است که در ساعت 18 روز دوشنبه پنجم اسفند در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران آغاز خواهد شد.

هزارصدا اولین برنامه استعدادیابی موسیقی‌ست که به همت آرش نصیری از سال 1392 آغاز شد و در طی این سال‌ها در فرهنگسراهای ارسباران و نیاوران برگزار شده است.

آخرین برنامه هزارصدا در سال 1398 ، یک برنامه دیگر در بخش کودکان و نوجوانان است که عصر روز چهارشنبه 21 اسفند برگزار می‌شود.


موسیقی کلاسیک فرهنگسراهای ارسباران آلبوم «یادواره اقبال آذر»
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...