نظر فیروز کریمی مربی فوتبال و بهزاد عبدی آهنگساز و رهبر ارکستر در مورد سرود تیم ملی

توسط هواداران - شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - موسیقی ایران - سالار عقیلی

به گزارش مجله هواداران، در این خبر قصد داریم به نقد و تحسین سرود تیم ملی با صدای سالار عقیلی آهنگسازی بابک زرین و ترانه احسان افشاری از زبان هنرمند بهزاد عبدی و مربی فوتبال فیروز کریمی بنویسیم.
فیروز کریمی پیشکسوت فوتبال در مورد خواننده این سرود گفت:" آقای عقیلی که برای همه شناخته شده هستند و به هرحال ایشان از مفاخر عالم موسیقی هستند. من به شدت به ترانه‌ها و تمام سی دی‌های ایشان که منتشر می شود علاقه دارم. به همه آثاری که پشت آن اسم آقای سالار عقیلی باشد به شدت علاقه مند هستم و آن ها را پیگیری می‌کنم. حقیقتش این است که در هنگام تنهایی یکی از کسانی که به آثارش علاقمند هستم و گوش می کنم آقای سالار عقیلی است."
همچنین او در مورد سبک موسیقی مورد علاقه اش گفت:" ضمن اینکه من به تمام و سرتاپای موسیقی علاقه مند هستم، اما واقعیت این است که به شدت طرفدار موسیقی اصیل هستم. موسیقی اصیل بیانگر حقیقتی است که در وجود انسان است و اگر کسی یک مقدار اهل دل باشد موسیقی اصیل ایرانی با او صحبت می کند. در دل هر ایرانی اصیل، موسیقی اصیل یک درد دل و یار اوقات تنهایی برای خودش می ماند و من فکر می‌کنم موسیقی روح نواز می تواند از هر بحث دیگری به انسان نزدیک تر و دل گشاتر باشد."
فیروز کریمی درباره سرود رسمی تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه هم گفت: "به نظر من این سرود یکی از آثار جاودانه ایشان خواهد بود. هر زمانی که این سرود را گوش می کنیم ایجاد شور و شعف به ما دست می‌دهد. من فکر می کنم شنیدن این سرود در هر زمان و مکانی می تواند عاملی برای تحرک بیشتر بازیکنان ما باشد. به همین دلیل مناسبت دیدند که از این کار در زمان بدرقه تیم ملی رونمایی شود. ایمان دارم که در مسابقات جام جهانی هرموقع که بچه های ما به این سرود گوش کنند ویژگی های منحصر به فرد این سرود به آن ها کمک می کند که بتوانند از کلیه توانایی هایشان به بهترین شکل استفاده کنند. آقای عقیلی بی شک یکی از مفاخر موسیقی عالم است و من به هرچیزی که توسط ایشان اجرا شود به شدت علاقه مند هستم. حیف که گوشی ام رو نیاوردم و پشت خطی من هم صدای آقای عقیلی است."کریمی درباره پیشبینی خود از نتایج تیم ایران در جام جهانی هم گفت: " این سوال بی جواب است چرا که فوتبال تنها بحثی است که هیچ زمانی نتیجه اش مشخص نیست. درجایی که شما می بینید که ضعیف ترین تیم می آید و جلوی قوی ترین تیم نتیجه می گیرد. من نمونه ای می گویم. چهار پنج سال پیش چلسی مسابقه ای با تیم بارسلونا داشت و موقعیت گل 24 به 1 بود. یک موقعیت چلسی وارد گل شد. قبول کنیم که گروه ما گروه فوق العاده سختی است و توقع بیجا از بازیکنان ما عاملی برای ایجاد استرس است. ما انتظار داریم بازیکنان ما از کلیه توانمندی هایشان استفاده کنند. به هرحال حریف های ما حریف های شناخته شده و سختی هستند اما ما هم تیم اول آسیا هستیم. ایمان دارم انشالله مسابقات خوبی ببینیم که ارزش های ایران را به نمایش بگذارد."
بهزاد عبدی آهنگساز و رهبر ارکستر که پیش از این در سال 2006 با شعری از علی معلم توسط ارکستر  فیلارمونیک اوکراین سرودی برای تیم ملی تهیه کرده است نظر او در مورد سرود این دوره تیم ملی این است که:" از نظر من، بابک زرین، سالار عقیلی و احسان افشاری کارشان را در چهارچوبی که انتخاب شده، درست انجام داده‌اند؛ چراکه خواسته‌اند یک اثر فاخر خلق کنند، آن هم در این ژانر از موسیقی. حالا روی صحبت من با منتقدین این سرود است؛ اگر قرار باشد به این کار منتقدانه نگاه کنیم، باید نگاه فنی داشته باشیم؛ آن‌هم در صورتی‌که واقعاً ایرادی در این بخش وجود داشته باشد. این‌که صرفاً بگوییم کار بد و سخیفی است و  کلماتی را به‌کار گیریم که نباید در دایره‌ی واژگانی یک منتقد وجود باشد، راه و روش درستی را به‌کار نبرده‌ایم. تکلیف نگاه مردم عادی روشن است؛ زیرا آنها که به هیچ وجه نمی‌توانند دید فنی در این خصوص داشته باشند و فقط ممکن است اثری را دوست داشته یا نداشته باشند. اما درخواستم این است که دوستان موزیسین ما توجه کنند تا سلیقه‌شان به جای عقیده‌شان حکم نکند، چون در این صورت سلیقه تبدیل به عقیده می‌شود.
 
قطعاً نیت ما از ساختن سرود این است که فوتبالیست‌های ما بدرخشند و زمانی که این اتفاق بیفتد، حتی یک سوت ساده هم می‌تواند این انرژی را به آنها بدهد چه برسد به اثری که خلق شده است. به هر حال امیدوارم سرود «یازده ستاره» به جایگاه درست و درخور خود دست یابد."


سالار عقیلی جام جهانی سرود تیم ملی
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...