شفاف سازی درباره مباحث مالی فیلم «تختی»

توسط هواداران - شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - پاپاراتزی

به گزارش مجله هواداران، سازندگان فیلم « غلامرضا تختی» در واکنش به برخی ادعاهای مطرح شده پیرامون منابع مالی  این فیلم سینمایی بیانیه ای منتشر کردند.
در متن این بیانیه آمده است:
«به نام خدا
از سال گذشته که در نشست خبری تنگه ابوقریب بودجه تولیدی فیلم را اعلام کردیم، امید داشتیم بازار شایعه و تهمت برچیده شود و اندک آرزویی که سایر تولیدات سینمایی هم مشی مشابهی در پیش گیرند تا سره از ناسره مشخص و شفافیت مالی تولیدات سینمای ایران به سنت بدل گردد.
در ادامة همین نگاه و با اعتقاد به لزوم آگاهی مخاطبان و رسانهها، در خبرهای مربوط به سریال نهنگ آبی هم نام تک تک سرمایه گذاران را ذکر کردیم. شگفت اینکه تمرکز بر پروژههای بعدی و پرهیزمان از پاسخ دادن و پیگیری قضایی ادعاهایی که بدون مبنا و سند بر زبانها و کاغذها جاری می شد، توهم درستی افتراها را در کسانی تقویت کرد. ظاهراً همة شبها و روزهایی را که به دوندگی برای مهیا کردن شرایط و سرمایه ساخت تختی گذراندیم، نارفیقان به تیز کردن قلمهای تهمت و تقویت تصورهای خودساخته سپری کردند و اینک که توانستیم عهدمان را با خود به جا آوریم و حتی به قیمت توقف تولید تختی به پیشنهادهای نوکیسگان نه بگوییم و داستان جهان پهلوان را مثل زندگی و شخصیت خودش پاکیزه از هر پول مشکوک و دور از پیشنهادهای به اصطلاح نجومی بسازیم، ورق را برگشته میبینیم و در کنار ستایشها و محبتها و حتی نقدهای جدی و کوبنده و ریزبینانهای که خستگی از تن مان به در میکند، دهانهایی را همچنان گشوده به تکرار تهمتهای نخ نما و نامربوط مییابیم.
همین جا صراحتاً اعلام میکنیم بودجه پروژة تختی هشت و نیم میلیارد تومان بوده که شصت درصد آن را سعید ملکان و چهل درصد را بنیاد سینمایی فارابی تأمین کردهاند. صراحتاً از هر شخص یا ارگانی که مدعی داشتن سهمی در این پروژه است یا هر رسانهای که سندی مبنی بر مشارکت نهادها یا افرادی دیگر در تولید این فیلم دارند، میخواهیم اسناد ادعای شان را بدون پرده پوشی منتشر کنند. در غیر این صورت پیگیری قضایی تهمتها و ادعاهای بدون مبنا و مدرک را بر خود محفوظ میدانیم و تلاشهای غیرمنصفانهای را که به نظر می رسد با هدف حاشیه سازی برای پروژة غلامرضا تختی انجام میشود، بی پاسخ نخواهیم گذاشت.
در پایان از تمام رسانههایی که نقد و پرسشگری را به اغراض شخصی نمیآمیزند و تحقیق را پیش نیاز طرح ادعا میبینند، تشکر میکنیم.»

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...