سکوت کارگردان مستند جنجالی «مایکل جکسون» شکست

توسط هواداران - شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - موسیقی جهان

به گزارش مجله هواداران، «دان رید» کارگردن مستند «ترک ناکجاآباد» که به موضوع اتهامات آزار جنسی کودکان توسط «مایکل جکسون» می‌پردازد، از ساخته خود دفاع کرد.
مستند چهار ساعته «ترک ناکجاآباد» در حالی امسال با جنجال‌های فراوان در جشنواره فیلم ساندنس رونمایی شد که بنیاد «مایکل جکسون» این فیلم را ترور شخصیتی و نه یک اثر مستند توصیف کرد.
نمایش این مستند طولانی مدت در جشنواره ساندنس آمریکا با تشویق ایستاده مخاطبان بهت‌زده همراه بود، گرچه بسیاری از طرفداران «مایکل جکسون» با تجمع در اطراف سالن نمایش فیلم نسبت به آن اعتراض کردند.
پس از نمایش فیلم نیز متخصصان بهداشت روان نیز در لابی سالن نمایش حاضر شدند تا به کسانی که در پردازش فیلم به کمک نیاز دارند یاری برسانند.
«دان رید» کارگردان این مستند توضیح می‌دهد: "این یک مستند چهار ساعته ساخته یک مستندساز باتجربه با سابقه‌ای طولانی در تحقیق و روایت داستان‌های پیچیده است و بدون شک یک اثر مستند است. هر فردی که کمترین دانشی درباره این فرم سینمایی داشته باشد تشخیص می‌دهد که این یک مستند است. من در این فیلم به هیچ عنوان شخصیت «جکسون» را توصیف نکردم و فکر می‌کنم اگر فیلم را تماشا کنید متوجه خواهید شد که داستان درباره دو خانواده است و «مایکل جکسون» یکی از عناصر داستان است. اما من هرگز به دنبال شخصیت‌پردازی «جکسون» نبودم و هیچ اظهار نظری درباره آن در فیلم وجود ندارد و این یک اثر مستند درباره وی نیست بلکه به موضوع سو استفاده جنسی و پیامدهای آن در زندگی افراد می‌پردازد.
داستان مستند درباره دو نفر به نام‌های «وید رابسون» و «جیمز سیفچاک» و بازگوی رابطه آنها با «مایکل جکسون» است. «رابسون» که حالا ۳۶ ساله است در این مستند اذعان می‌کند که بین ۷ تا ۱۴ سالگی مورد آزار و اذیت از سوی «مایکل جکسون» قرار می‌گرفته است و «سیفچاک» نیز که در دوران کودکی و در یکی از تبلیغات پپسی کنار «جکسون» حضور یافته بود نیز ادعا می‌کند که در سن ۱۰ سالگی مورد سو استفاده جنسی «جکسون» قرار گرفته است. هر دوی این افراد جزئیاتی دردناک از تجارب خود در این مستند مطرح می‌کنند.
خانواده «جکسون» روز گذشته (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دیگر نمی‌توانند بایستیم و اجازه دهیم این مجازات بدون محاکمه ادامه داشته باشد و کرکس‌های توئیتری و کسانی که هرگز «مایکل جکسون» را ندیده‌اند، از آن حمایت کنند.
بنیاد «مایکل جکسون» نیز پس از نمایش مستند در جشنواره ساندنس ضمن اعلام اینکه این اثر مستند نیست عنوان کرد که این فیلم از اتهامات تائید نشده که بر اساس ادعای آنها ۲۰ سال پیش روی داده به عنوان حقیقت استفاده کرده است.
شبکه تلویزیونی «HBO» قرار است در ماه مارس مستند «ترک ناکجاآباد» را طی دو شب به روی آنتن ببرد.
«مایکل جکسون» معروف به «سلطان موسیقی پاپ» روز ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی بر اثر مصرف بیش از حد داروهای آرام‌بخش قوی درگذشت.
وی پیش از مرگش چندین سال گوشه‌گیر شده بود و در مجامع عمومی ظاهر نمی‌شد ولی خود را برای بازگشت به صحنه و اجرای چندین کنسرت زنده در یکی از سالن‌های بزرگ لندن آماده می‌کرد.
وی در سال ۲۰۰۵ در دادگاه از کلیه اتهامات آزار و اذیت جنسی تبرئه شده است.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...