زندگی نامه آقای هنرمند رونمایی شد

توسط هواداران - سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - موسیقی ایران

به گزارش مجله هواداران، کتاب "آقای هنر" زندگی منوچهر ویسانلو استاد نام آشنا و پرآوازه ویولون در انزلی رونمایی شد.
شامگاه جمعه با حضور چهره های شاخص هنری گیلان همچون ناصر مسعودی (خواننده)، محمدتقی بارور (شاعر) و از چهره های ماندگار شعر و ادب گیلان زمین کتاب "آقای هنرمند" رونمایی و از تلاش های چند دهه ای این نوازنده مشهور گیلان زمین تجلیل شد.
با وجود اینکه مراسم در غروب روز جمعه برگزار شده بود اما جمعی زیادی از مشتاقان فرهنگ و هنر جایی در سالن اداره ارشاد بندرانزلی برای قدردانی از زحمات چندین دهه استاد «منوچهر ویسانلو» گردهم آمده بودند.


ویسانلو تنها یک نوازنده ملی ویولون نیست، بلکه مجموعه ترانه‌ها و تصنیف هایی که برای  بزرگان آواز گیلان و ایران ساخته و قطعات موسیقی که هم خود نوشت و نواخته همگی گنجینه ارزشمندی بوده برای نسل آینده برجای مانده است.
اوج هیجان این مراسم زمانی بود که پدر در کنار پسر و شاگردان، همراه با استادشان، ساز عشق بر دست گرفته و با نواختن قطعاتی چند از موسیقی شور و حالی وصف ناپذیر به مراسم دادند و حاضران را به وجد آوردند.
تک نوازی سنتور فرزند دیگر استاد نیز از جلوه های دیگر این مراسم بود و در نهایت کتاب «آقای هنرمند» توسط خود استاد و ناصر مسعودی رونمایی شد و در فضایی بسیار دوستانه و صمیمی از تلاش های استاد تجلیل و قدردانی شد.
منوچهر ویسانلو در ۱۷اسفند ماه ۱۳۱۰ در بندرانزلی چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاه خود بندرانزلی طی کرد.
وی در آبان ماه ۱۳۲۹ به عنوان هنرآموز نقاشی، در آموزش و پرورش انزلی، استخدام و سپس وارد رادیو تلویزیون شد و ویسانلو در ادامه فعالیت هنری اش به رادیو ایران رفت و در ارکستر زنده یاد مرتضی حنانه به عنوان نوازنده برگزیده شد.


او از سال ۵۶ تا ۵۸ مسئول شورای موسیقی رادیو تلویزیون گیلان بود و این هنرمند پیشکسوت در حال حاضر نیز از اعضای اصلی شورای موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان است.
استاد ویسانلو تا به امروز شاگردان بسیاری را در زمینه نوازندگی ویولون تعلیم داده و از آثار وی می توان به سکوت ساحل (با صدای عاشور پور)، غنچه (با صدای تورج رضاپور)، والس ماهیگیر (با صدای بیژن راعی)، دختر شالیزار (باصدای پور رضا)، خنده ساقی (با صدای غواص) امید ناپیدا (با صدای ناصر مسعودی) اشاره کرد.


نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...