رضا صادقی : ما با دیدن فرشته های آسمانی تحریک نمی شویم!

توسط هواداران - یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - موسیقی ایران - رضا صادقی

اختصاصی مجله هواداران : سالن همایش های برج میلاد به مناسبت تولد حضرت زهرا و روز مادر میزبان "جشن بانو" بود ⁣، جشنی که حواشی بسیاری در پی داشت .
"جشن بانو" از سوی شهرداری تهران برای پاسداشت مقام زن علی الخصوص زنان شاغل تدارک دیده شده بود و در این جشن محمد علی نجفی شهردار تهران و چندی از معاونین و مشاورین او از جمله فاطمه راکعی مدیر کل امور زنان  حضور داشتند.
اصولا در این گونه مراسم های دولتی و رسمی سخنرانی هایی با محور عفاف و حجاب حضرت فاطمه و الگو گرفتن از وی و پاسداشت زنان انجام می گیرد  اما این مراسم دارای ویژگی های دیگری نیز بود . ویژگی هایی که جمع رسانه های اصولگرا را رسما در مقابل این جشن رسمی قرار داد . 
رقص چند دختر زیر 9 سال در پایان مراسم سر آغاز این خرق عادت بود ⁣، در قسمتی از این جشن ⁣، کنسرتی با نوازندگی بانوان اجرا شد و همراهی کودکان رقصنده با نوازندگان جلوه ای از حرکات موزون را پیرامون چشم مقامات شهرداری تهران شکل داد .  بعد از اتمام این نمایش ⁣، بخشی از حضار و همین طور شهردار تهران به تشویق کودکان و نوازندگان پرداختند ⁣، برخی نیز سالن را به نشانه اعتراض ترک کردند.
واکنش به این اتفاق اما برای آنانی که سالن را ترک کردند به همین واکنش اعتراضی محدود نشد ⁣، از فردای آن روز بسیاری از رسانه های اصولگرا در فضاهای مکتوب و مجازی دست به کار شدند و به شکلهای مختلف این حادثه را محکوم کردند و تیغه ی تیز نقد خود را به سمت شهردار گرفتند با طرح این سوال که اولا چرا چنین مراسمی برگزار شد و دوما این که چرا شهردار تهران پس از مشاهده ی چنین اتفاقی اقدام به ترک سالن نکرد ؟
البته شهردار تهران پس از بازتاب های مختلفی که از این همایش در فضای مجازی ایجاد شده در کانال تلگرامی خود واکنش نشان داد  و اعلام کرد: "توجه به ارزش‌ها و رعایت شئونات در اجرای برنامه‌ها ضروری است. ما معتقد نیستیم که اسلام دین عزاست، اسلام دین شادی، نشاط و زندگی است، اما باید شئونات و چارچوب‌ها در شادی هم رعایت شود و این خود یک هنر است و همه همکارانم موظف هستند در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری نسبت به این مهم دقت لازم را داشته باشند"
محمد علی نجفی در مراسم آئین گشایش بوستان نفس نیز به نتوانست از حواشی مراسم آن روز سخن نگوید، وی در جمع خبرنگاران در این باره گفت:" روز گذشته مراسمی برگزار شد که بخشی از برنامه ممکن است اشکالاتی داشته باشدو انتقاداتی به آن وارد بوده، من هم در مورد این موضوع انتقاد کردم و خواستم که گزارشی ارائه شود.البته کسانی که برنامه ریزی کرده بودند برای این مراسم اعلام کرده‌اند که آن بخش از برنامه که در آن از دختربچه‌هااستفاده شده بود سنشان همه زیر هشت سال است."

وی افزود: "به این ترتیب از نظر شرعی اشکالی وجود نداشته البته بهتر بودکه این قسمت از برنامه اجرا نمی‌شد. من خودم این موضوع را قبول دارم.شهردار تهران در خصوص تشویق اجرا کنندگان این برنامه در مراسم دیروز و انتقادات حول این موضوع گفت:من هنرمندانی که برنامه هنری اجرا کردند را تشویق کردم در مورد دختربچه‌هایی که در برنامه استفاده شده بودند همگی زیر ۹ سال بودند. چه دلیلی داردمن این برنامه را ترک می‌کردم. برنامه‌ای که برای بزرگداشت روز زن و حضرت فاطمه زهرا (س) بود و ۲۰۰۰ نفراز کارکنان شهرداری تهران در این مراسم حضور داشتند. من به احترام این افراد در این برنامه شرکت کرده بودم."
شهردار تهران تاکید کرد: مقرر بود که من پس از برنامه هنری به سالن برسم اما با توجه به تأخیردر آغاز برنامه به جای ساعت ۹ ساعت ۱۰:۱۵ برنامه آغاز شد لذا در زمان اجرای برنامه هنری من در سالن بودم.
وی تصریح کرد: به نظر من در عین حال که انتقاداتی به اجرای برنامه وارد استبهتر بود که این قسمت از برنامه حذف می‌شد اما دلیلی برای ترک مراسم برای من نبود.
وی در خصوص ابلاغ در مجموعه شهرداری تهران برای رعایت شئونات اسلامی در اجرای مراسم‌ها گفت:قبلا گفتیم و از این به بعد هم می‌گوییم که در عین حالی که باید مراسم عید و شادی را پاس بداریم باید پایبند به ارزش‌ها و شئون اخلاقی و فرهنگی به عنوان یک ضرورت نیز داشته باشیم.
بنابراین پس از اجرای این برنامه با توجه به اینکه عده‌ای ایرادات و انتقاداتی مطرح کرده بودندمجددا تاکید کردم که در هر برنامه شهرداری چه جشن‌های ملی و چه مذهبیباید شئونات اسلامی به طور کامل رعایت شود.
نجفی ادامه داد: در مورد این مراسم هم علاوه بر اینکه تذکر داده‌ام درخواست کردم گزارشمکتوبی داده شود که این گزارش در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت. 

دادستانی کل کشور هم از اعلام موضع رسمی در این باره باز نماند و با حکمی مواکد و شدید اللحن به این اتفاق واکنش نشان داد:" به‌دنبال برگزاری مراسمی خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور، تحت عنوان بزرگداشت روز زن در ایام خجسته میلاد بانوی بزرگ اسلام، الگوی عفت و پاکدامنی و مظهر فضائل اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) توسط شهرداری تهران در سالن همایش های برج میلاد، دادستان کل کشور با ابراز تأسف نسبت به برگزاری این مراسم، به دادستان تهران دستور تعقیب و پیگیری لازم و برخورد قانونی با هنجارشکنان و متخلفین را صادر کرد."

به دنبال واکنش هایی این چنینی در مورد این موضوع و هدف قرار دادن شهردار تهران و تیم او واکنش های  با محتوی و حال و هوای دیگری نیز در مورد این مراسم وجود داشت.
ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اجرای یک برنامه در برج میلاد که عکس‌العمل‌های مختلفی را به دنبال داشت، گفت: از همه می‌خواهم تا کمک کنند مدیریت شهری به دور از هیجانات جهت ارتقای سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و ثروت‌آفرینی به دور از بحران‌های جاری کار خود را انجام دهد‌.
وی با تأکید بر اینکه نباید مسائل فرهنگی را به بحران تبدیل کنیم، افزود: خواهشمندم مسائل کوچک را به مسائل سیاسی و قضایی‌ تبدیل نکنید.

همچنین رضا صادقی به عنوان یک هنرمند در این باره با انتشار عکسی از این کودکان در صفحه رسمی خودش نوشت:"فرشته های آسمانی ما را ببخشید که از دیدن رقص محلی شما تحریک می شویم اما دیدن این همه فساد و اختلاس و بی کاری و بی تدبیری و بی خردی و بی شرفی تحریکمان نمی کند!"
رضا صادقی جشن بانو شهردار تهران محمد علی نجفی
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...