دلاربلیت کنسرت لودوویکو اینائودی را تغییر نداد!

توسط هواداران - یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - موسیقی ایران - موسیقی جهان

به گزارش مجله هواداران هنرمند ایتالیایی لودوویکو اینائودی، پیانیست معروف و آهنگساز فیلم های اینجا انگلستان است» (This Is England)، «من هنوز اینجام» (I’m Still Here) و سریال «دکتر ژیواگو» (Doctor Zhivago) را بر عهده داشته است.
کنسرت اینائودی 4و5و6 اردیبهشت ماه در تالار وزارت کشور به روی صحنه می رود. اینائودی و تهیه کنندگان این کنسرت دیروز در یک نشست خبری حاضر شدندن و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
اینائودی در مورد شناختش از ایران و موسیقی ایرانی گفت:" دیروز وارد ایران شدیم و اولین بار است که به ایران می‌آیم. خوشحالم که می‌توانم هوادارانم را ببینم. موسیقی زبانی است که برای برقراری ارتباط از طریق آن نیاز به کلام نیست. اینجا هستم تا با طرفدارانم در ایران دیدار داشته باشم. موسیقی ایرانی را دوست دارم و موسیقی‌های محلی ایران را شنیده‌ام. از اینکه موسیقی در ایران رشد کرده، واقعا خوشحالم. موسیقی کیهان کلهر را دوست دارم. در طول عمر هنری‌ام کنسرت‌های بسیاری اجرا کرده‌ام و در این مدت ایرانیان بسیاری در سراسر دنیا از من خواسته‌اند که به کشورشان بیایم. وقتی هم قرار شد که به ایران بیایم، تحقیق کردم تا ببینم کدام یک از آثارم در ایران طرفداران بیشتری دارد. به همین دلیل آثاری که انتخاب کرده‌ام، بدون شک در ایران طرفداران زیادی دارد."
پیانیست ماهر در مورد اجرای امشبش توضیح داد:"دیروز وارد ایران شدیم و اولین بار است که به ایران می‌آیم. خوشحالم که می‌توانم هوادارانم را ببینم. موسیقی زبانی است که برای برقراری ارتباط از طریق آن نیاز به کلام نیست. اینجا هستم تا با طرفدارانم در ایران دیدار داشته باشم. فردا نخستین کنسرتمان را اجرا می‌کنیم. طبق معمول پیانو در وسط صحنه است. گیتار الکتریک، ویلن و سازهای دیگر هم در صحنه هستند. این کنسرت براساس آلبوم «اِلمنت» اجرا می‌شو. همچنین آهنگ‌هایم که برای فیلم‌های مهمی ساخته و اجرا کرده‌ام نیز در این کنسرت اجرا خواهند شد.  تیم فنیِ گروه ما مشغول فعالیت هستند و به طور حتم چه از نظر نور و چه از نظر صدا، اجرایی متفاوت را خواهید دید. کنسرت‌هایی که ما اجرا می‌کنیم بخش نمایشی‌اش بسیار پر رنگ است."


او همچنین در مورد سوررایزی که دارد گفت:" من سفر می‌کنم به تمام کشورهای دنیا و می‌خواهم تمام موسیقی‌های دنیا را بشنوم. برایم فرقی نمی‌کند که شما پیانو بنوازید یا گیتار الکترونیک. همه این‌ها به تجربه هنرمندان بستگی دارد. برای من نوع استفاده از موسیقی مهم است. از موسیقی‌های مختلف در فرم‌های گوناگونی که کار کرده‌ام بهره برده‌ام. علاقمند به ریسک کردن در موسیقی هستم و از انواع مختلف موسیقی استفاده می‌کنم. به ندای قلبم گوش می‌کنم. وقتی مشغول تکنوازی پیانو هستم، بسته به اینکه در هر کجای جهان باشم، متفاوت است. اکنون که در ایران هستم، با توجه به احساسم در ایران قطعه‌هایم را می‌نوازم و این تکنوازی‌ها هدیه من به مردمان ایران است. در واقع تکنوازی پیانو در این کنسرت‌ها به صورت بداهه شکل می‌گیرد."
در بخش دیگری از نشست، مصطفی کبیری (تهیه کننده کنسرت لودوویکو اینائودی) در سخنانی مطرح کرد: "قصد داریم در آینده ورک شاپ‌هایی برای نوازندگان ایران با حضور آقای اینائودی برگزار کنیم و به طور حتم این کار در برنامه‌های آینده ما جای دارد."مهدی کاشی که یکی دیگر از تهیه کنندگان این کنسرت است، گفت: "خوشبختانه حضور هنرمندان خارجی در ایران راحت‌تر شده و مسئولان حمایت‌های زیادی در این باره می‌کنند. گروه شیلر را که برای اجرا دعوت کرده بودیم، قیمت یورو ۵۲۰۰ تومان بود و الان هم که دلار گران شده، قیمت بلیت‌هایمان شبیه‌‌ همان بلیت‌های کنسرت شیللر است. ما سعی می‌کنیم شرایط را برای هنرمندان توضیح دهیم و متقاعدشان کنیم تا با دستمزد پایین تری به ایران بیایند."


لودوویکو اینائودی کنسرت
نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...