دعوت از بیرانوند برای خوانندگی

توسط هواداران - چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - موسیقی ایران - پاپاراتزی

به گزارش مجله هواداران، شامگاه روز جمعه (21 اردیبهشت) فرج علیپور (نوازنده کمانچه، خواننده و بداهه‌نواز موسیقی مقامی لرستان) در کنسرتش به شوخی به علیرضا بیرانوند پیشنهاد داد فوتبال را که خلاص کرد، پیش او برود تا برایش آهنگ بسازد. در این روز فرج علیپور به همراه گروه تال در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه رفت تا در کنسرتی با عنوان جشن بزرگ دختران لر به بهانه زنده نگه داشتن گُلوَنی (روسری لری)، حجم عظیمی از شور و شادی پدید آورد که اکثر حاضران در آن اگر زن بودند، گلونی بر سر داشتند و اگر مردم بودند گلونی بر گردن.
آغازگر این کنسرت که از ساعت 20:30 آغاز شد و تا ساعت 23 ادامه داشت، قطعه «خوش اومای» بود. علیپور از همان آغاز در جواب مخاطبانی که نام قطعات مورد علاقه‌شان را فریاد می‌زدند به زبان لری گفت: همه چیزهایی را که می‌خواهید می‌زنم. من که نه کارمندم و نه دیرم می‌شود و نه جایی باید بروم. کارم کمانچه زدن است و جایی بهتر از این جا هم گیرم نمی‌آید.
ازجمله مهمانان این کنسرت که علیپور نامشان را به تناوب اعلام می‌کرد، می‌توان به فرشاد رستمی (آهنگساز و نوازنده کرمانشاهی)، متین ستوده (بازیگر) و علیرضا بیرانوند (دروازه‌بان تیم ملی و تیم فوتبال پرسپولیس) اشاره کرد.
در بخشی از برنامه، علیپور با اشاره به کسانی که با حساسیتی بیش از حد در پی پررنگ کردن تفاوت‌های موسیقی و فرهنگ لکی، مینجایی و بختیاری‌اند، تاکید کرد: وقتی در خیلی از نقاط دنیا حتی ایران را نمی‌شناسند یا بعضا با خاطره‌ای خوش نمی‌شناسند، بهتر است ما به جای انگشت گذاشتن بر این تفاوت‌ها و منع کردن یکدیگر از کار کردن در هر کدام از این بخش‌ها، در کنار هم باشیم و برای معرفی درست فرهنگی که متعلق به آنیم تلاش کنیم.
او در ادامه به شوخی به زبان لری از علیرضا بیرانوند پرسید؛ من لکی‌ام ایراد دارد؟! اگر ایراد دارد بیایم پیشت دوره ببینم. تو هم فوتبال را که خلاص کردی بیا خودم چند آهنگ برایت بسازم.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...