بیژن کامکار در کرمانشاه کنسرت می‌دهد

توسط هواداران - سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - موسیقی ایران

به گزارش مجله هواداران،گروه موسیقی «هه و یار» به سرپرستی کامران احمدی و آهنگسازی مهیار طریحی و کامران احمدی با خوانندگی بیژن کامکار ساعت ۱۹ روز جمعه ۱۶ آذر ماه تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار انتظار کرمانشاه برگزار خواهد کرد.
در این کنسرت بیژن کامکار خواننده، نجمه تجدد هم‌خوان، مهیار طریحی نوازنده سنتور، کامران احمدی نوازنده دف، مهرنوش ذوالفقاری نوازنده سنتور، مهرزاد اعظمی‌کیا نوازنده کمانچه، بیتا قاسمی نوازنده قیچک باس، مریم خدابخش نوازنده عود، حامد دارابی نوازنده تار و مرتضی مومنیان نوازنده بندیر و تمبک گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.
حامد دارابی نوازنده تار و برنامه گذار گروه «هه و یار» در گفتگو اخیرش با اشاره به جزییات برگزاری این کنسرت توضیح داد: این کنسرت در دو بخش کردی و سنتی اجرا می‌شود که در بخش کردی قطعات در دستگاه شور و آواز اصفهان و در بخش سنتی قطعاتی در شور، افشاری و دشتی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. این در حالی است که خواننده هر دو پارت استاد بیژن کامکار است که خانم نجمه تجدد نیز به عنوان هم‌خوان در کنار این هنرمند حضور دارند. البته قطعات کردی کنسرت توسط کامران احمدی و مهیار طریحی آهنگسازی و تنظیم شده که همراه با آن‌ها دو اثر از بیژن کامکار نیز اجرا می شود. در بخش سنتی نیز تلاش شده تا قطعاتی از آلبوم «دف و نی» به همراهی تصانیف قدیمی برای علاقه‌مندان اجرا شود.
وی ادامه داد: به طور حتم برنامه‌ریزی‌هایی نیز برای برگزاری کنسرت در تهران داریم که بعد از قطعی شدن تالار و تاریخ برگزاری پیرامون این برنامه نیز اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد. البته تا آنجا که پیش بینی شده سعی می کنیم تالار وحدت تهران را برای برگزاری کنسرت انتخاب کنیم.
بیژن کامکار که طی ماه‌های گذشته فعالیت های متعددی در عرصه اجرای زنده، پژوهش و داوری جشنواره‌های مختلف موسیقی داشته، چندی پیش نیز در جشنواره موسیقی دف نوازی «نوای رحمت» مورد قدردانی قرار گرفت.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...