برنامه ریزی برای دوره دوم فستیوال عود نوازی آغاز شد

توسط هواداران - دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - موسیقی ایران


به گزارش مجله هواداران، اولین دوره فستیوال عود نوازی در ایران به همت حسین بهروزی آهنگساز و نوازنده عود در شیراز برگزار شد. اما وی برای برگزاری دوره دوم این فستیوال از نهاد های دولتی خواست در این رویداد تازه او را همراهی کنند.
حسین بهروزی نیا نوازنده عود و مدرس و آهنگساز در مورد برگزاری دوره دوم این جشنواره گفت:" به تازگی با برنامه ریزی هایی که توسط مجتبی احمدی از هنرجویانم شکل گرفت میزبان تعدادی از هنرمندان عودنواز در جریان برگزاری اولین فستیوال عودنوازی ایران در شیراز بودیم.


وی افزود: طی سال های اخیر تعدادی از کشورهای عربی و اروپایی میزبان رویدادهای مختلفی در حوزه عودنوازی هستند ولی متاسفانه کشور ایران به دلایل فراوان از این قافله عقب مانده است. همین موضوع ما را بر آن داشت تا با وجود تمام مشکلات فستیوالی تخصصی در حوزه عودنوازی برگزار کنیم که اولین دوره آن چندی پیش در شیراز میزبان دوستداران موسیقی بود.
بهروزی نیا با اشاره به اهمیتی که ساز عود برای هنرمندان فعال این عرصه دارد، بیان کرد: دولت حمایت چندانی از برگزاری چنین رویدادهایی نمی کند و غیر از صدور مجوز و در برخی موارد دراختیار قرار دادن تالار اجرا کاری انجام نمی دهد. از این رو ما کوشش کردیم به سهم خود با حمایت بخش خصوصی اولین فستیوال عودنوازی را برگزار کنیم و امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که بتوانیم دوره های بعدی را نیز برپا کنیم. 
وی اضافه کر: البته برنامه ریزی هایی برای برگزاری دومین فستیوال عودنوازی در تهران انجام شده ولی نیازمند حمایت مستقیم  مجموعه های دولتی در این زمینه هستیم زیرا اجرای چنین پروژه هایی نیازمند صرف هزینه هایی است که دولتی ها باید به فکر آن باشند. در کشورهای دیگر دست اندرکاران نهادهای دولتی و خصوصی در برگزاری فستیوال های مرتبط با عود کارهای بزرگی انجام می دهند و لازم است در این راه ایرانی ها هم دست به کار شوند.


دبیر هنری اولین فستیوال عودنوازی ایران درباره روند برگزاری این دوره بیان کرد: خوشبختانه اولین دوره فستیوال با تمام مشکلات و موانعی که در زمینه امکانات اجرایی داشتیم با خوبی برگزار شد. ما در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره شاهد حضور هنرمندان مطرحی چون شهرام ناظری بودیم که با دقت روند برگزاری فستیوال را پیگیری می کرد. تعدادی از سازندگان مطرح ساز عود کشور نیز از سراسر ایران به این فستیوال آمده و به عرضه و نمایش آثار تولیدی خود پرداختند. به هر حال آنچه در اولین فستیوال عودنوازی ایران در شیراز برگزار شد تلاش برای شروع یک مقدمه موثر در عرصه معرفی هرچه بهتر عودنوازی در ایران بود که امیدوارم فقط معطوف به اولین دوره نشود و ما بتوانیم با کمک دولت کارها را ادامه دهیم.
بهروزی نیا در پایان با اشاره به سایر فعالیت هایش در عرصه موسیقی گفت: بعد از برگزاری کنسرت و کارگاه آموزشی در شهر فسا، کنسرتی را در شهر بهبهان برگزار می کنم و پس از آن برای برگزاری یک کارگاه آموزشی به اهواز خواهم رفت. برپایی کنسرت در اراک و زنجان از دیگر برنامه هایم در عرصه موسیقی طی روزهای اخیر است."

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...