ارکستر فیلارمونیک تهران نوازنده جدید گرفت

توسط هواداران - شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - موسیقی ایران

به گزارش مجله هواداران، آرش گوران رهبرثابت ارکستر فیلارمونیک تهران و آهنگساز سینما و تئاتر توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بود، در روزهای گذشته آزمون ورودی نوازندگان جدید ارکستر فیلارمونیک تهران برگزار شد و طی آن طیف وسیعی از نوازندگان در این آزمون شرکت کردند که در نهایت چند هنرمند جدید به گروه نوازندگان ارکستر اضافه شدند. این در حالی است که با توجه به سخت گیری هایی که ما در آزمون ورودی ارکستر داشتیم تمام تلاش خود را انجام دادیم که فضای آزمون در سخت گیرانه ترین شکل ممکن صورت پذیرد چرا که برای ما ارائه کیفیت در هر بخشی از ارکستر به عنوان مهم ترین اولویت مد نظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: به طور حتم در شش ماه دوم سال ۹۸ برنامه هایی برای برگزاری کنسرت داریم که هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست اما اولین کنسرت ما در آذرماه است که میزبان علاقه مندان موسیقی با رپرتواری جدید خواهیم بود. این در حالی است که در تدارک حضور یک یا دو نوازنده خارجی در کنسرت های پیش رو هستیم که امیدوارم بتوانیم امکانات مالی این حضور را فراهم کنیم و بتوانیم از این هنرمندان خارجی برای ترکیب ارکستر استفاده کنیم.
آهنگساز فیلم «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران که این روزها روی پرده سینماهاست با اشاره به تجربه حضور در فیلم برادرش گفت: حضور در این فیلم سینمایی به عنوان آهنگساز یکی از بهترین و جذاب ترین تجربه های من در عرصه آهنگسازی بود که از همان ابتدا احساس بسیار خوبی با کلیت اثر داشتم. کما اینکه حضور یک گروه بسیار صمیمی از بازیگران تا عوامل پشت صحنه فضای خوشایندی را برایم فراهم آورد که در کنار کارگردانی سنجیده و پرداخت خوب رضا گوران فضا را به سمتی برد که موسیقی فیلم به درستی توسط مخاطب شنیده شود.
وی در پایان درباره تیتراژ پایانی فیلم که با صدای علیرضا قربانی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است نیز توضیح داد: واقعا فکر نمی کردم که برای تیتراژ پایانی اثری را برای آواز بنویسم اما احساس کردم محتوای فیلم نیاز دارد تا در آن آواز نیز به کار برده شود. کما اینکه صدای علیرضا قربانی نیز فضای کار را به سمتی برد که مردم هم به این تیتراژ روی خوش نشان دادند. برای انتشار موسیقی متن فیلم به عنوان یک آلبوم مجزا هم باید بگویم اگر چه ممکن است ایده هایی را در قالب یک موسیقی با خواننده یا شرایط دیگری داشته باشم اما برای انتشار آلبوم موسیقی متن فیلم هیچ فکری ندارم. معتقدم موسیقی یک اثر سینمایی مربوط به خود فیلم است و اجرای زنده آن روی صحنه چندان باب میل من نیست اما ممکن است تک تراک هایی از اثر را در صورت ضرورت در برخی رپرتوارهای ارکستر فیلارمونیک تهران به کار بگیریم.
آرش گوران رهبر و مدیر هنری ارکستر فیلارمونیک تهران، برنده دیپلم افتخار رهبری ارکستر از مسابقات بین المللی دریای سیاه در کشور رومانی و جزو بیست رهبر برتر جوان جهان از نگاه مسابقات جهانیِ «ژونس موزیکال» و رهبر مهمان ارکستر ملی ایران است.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...