«گل‌های آفتاب‌گردان» ون‌گوگ را نباید جابه‌جا کرد

توسط هواداران - یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - پاپاراتزی

به گزارش مجله هواداران، بر اساس برخی از مطالعات، «گل‌های آفتاب‌گردان» ون‌گوگ نباید با تغییرات آب و هوایی و جابه‌جایی روبه‌رو شود.
ان ال. تایمز در گزارشی به بررسی وضعیت اثر مشهور «گل‌های آفتابگردان» ونسانون‌گوگ پرداخته است.
در این گزارش آمده است: سال‌ها مطالعه بر روی اثر معروف «گل‌های آفتاب‌گردانِ» ون‌گوگ که در موزه‌ای به نام خود این هنرمند واقع در آمستردام نگهداری می‌شود، نشان داده است که این اثر در یک شرایط پایدار ولی آسیب‌پذیر قرار دارد. به همین دلیل مدیر موزه ون‌گوگ بیان کرده که تصمیم دارند برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی، اثر «گل‌های آفتاب‌گردان» را از موزه جابه‌جا نکنند.
این اثر مهمِ موزه «ون‌گوگ» همه روزه در آمستردام در معرض دید بازدیدکنندگان خواهد بود.
از سال ۲۰۱۶ یک تیم کارشناس بر روی وضعیت نقاشی «گل‌های آفتابگردان» در حال مطالعه هستند. آنها جدیدترین تکنیک‌ها را برای جمع‌آوری حداکثری اطلاعات درباره موادی که در نقاشی استفاده شده، ترمیم‌هایی که برای نقاشی لازم و ممکن است و همچنین کارهایی که باید برای حفظ اثر تا جای ممکن انجام شود، به کار برده‌اند.
یکی از نتایج مهم این تحقیقات این است که لایه‌های زیرین نقاشی و رنگ‌های آن در وضعیت ثابت اما در برابر هر گونه لرزش و تغییرات آب و هوایی بسیار حساس هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که نقاشی تا جایی که ممکن است جابه‌جا نشود و در یک وضعیت آب و هوایی پایدار به نمایش گذاشته شود.
اثر «گل‌های آفتابگردان» در طول تاریخ ۴۶ ساله اقامتش در موزه ون‌گوگ تنها شش بار جا به جا شده که آخرین دفعه به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد؛ زمانی که در گالری ملی لندن به نمایش گذاشته شد.
این اثر که متعلق به سال ۱۸۸۹ میلادی و تحت حفاظت استودیوی موزه ون‌گوگ است، در تاریخ ۲۲ فوریه به نمایش گذاشته خواهد شد. اثر «گل‌های آفتابگردان» بین ۲۱ ژوئن تا یکم سپتامبر جایگاه اصلی را در نمایشگاه «ون‌گوگ و گل‌های آفتابگردان» از آن خود خواهد کرد.
«ون‌سان ون‌گوگ» نقاش نامدار هلندی اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به‌سر برد، اما اکنون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیست شناخته می‌شود. او در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در زاندرت در ایالت برابانتهلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.
«ون‌گوگ» فعالیت هنری خود را به عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی آغاز کرد. برخی از مشهورترین کارهای او در دو سال پایانی عمرش خلق شدند.
او تنها در دو ماه پایانی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت. خالق «شب‌های پرستاره» و «گل‌های آفتابگردان» در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی در میان کشتزارها، گلوله‌ای به سینه خود شلیک کرد و روز بعد درگذشت.

نظرات شما نظرات شما

نظر شما با موفقیت ثبت و پس از بررسی منتشر خواهد شد.
loading
بیشتر بخوانید بیشتر بخوانید

رضا یزدانی در مولن روژ

توسط هواداران - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

نخستین گفت وگوی تصویری رضا یزدانی درباره آلبوم تازه اش «درهم» در استودیو مولن رو...

موزیک ویدئو "حریم شخصی"درکنسرت رضا یزدانی رونمایی شد

توسط هواداران - شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

"حریم شخصی" که از ٢٢ آذر ماه در سینماها اکران شده است،با قصه ای جسورانه به معضلا...

برگزیده جشن موسیقی ما

توسط هواداران - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

رضا یزدانی پس از دریافت جایزه در چهارمین جشن موسیقی ما در اینستاگرام خود نوشت:هي...

کنسرت 1 دی رضا یزدانی

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهاره کیان افشار در برج میلاد تهران برگزار شد

کنسرت 1 دی برج میلاد

توسط هواداران - یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

کنسرت 1 دی با حضور بهنوش طباطبایی

کنسرت 1 دی تهران

توسط هواداران - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - رضا یزدانی

باز اومدی و من تنها با حال زارجنگو شروع نکن روی سرم نبارآژیر قرمزو روی لبت نکشهی...